Otthon történetének bemutatása

Számunkra a Biblia azt tanítja, lehetőségeink szerint tegyünk meg mindent azokért, akik rászorultak, hiányt szenvednek.

A most felnőtt korba lépő fiatalok számára szinte teljesen elérhetetlen a saját otthon, s még inkább igaz ez azokra, akik állami gondozásban nevelkedtek fel.
A most hajlott korba lépőknek általában nem a saját lakás hiányával, hanem az életkor előrehaladtával kapcsolható problémákkal kell szembe nézniük.

Jakab apostol szavai szerint

"... a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában." (Jakab 2,17.)

Mindezekre figyelemmel határoztuk el 2006-ban, hogy létrehozunk egy olyan otthont, amely a pályakezdő, intézeti nevelésből "kinőtt" és házas fiatalok részére nyújt három éves időtartamra lakhatást. Ugyanezen otthonban kapnak helyt idős korú gyülekezeti tagok, akik életük hátralévő idejét ilyen környezetben szeretnék leélni.

2007-ben megvásároltuk azt az ingatlant, mely fekvése és adottságai miatt alkalmas erre a funkcióra.

2008-ban megkezdődtek a telekalakítási munkák, és elkészült az építési terv, mely jóvá lett hagyva első ütemben 9 db. 28 m2-es lakásra vonatkozóan.

A cél megvalósítását hivatott elősegíteni az egyházunk által alapított
Olajfaág Alapítvány, mely építtetőként és működtetőként jár el.

Kérjük Önt, támogassa egyházunkat e célból adója 1 %-ával!
Technikai szám: 1 5 4 8

Honlapunkon folyamatos tájékoztatást adunk az építkezésről.

Köszönjük, hogy megtisztelt bennünket és elolvasta levelünket!

Önnek és családja minden tagjának Isten áldását kérjük és kívánjuk!

Képek az épitkezésről.

Kapcsolat: Körmöczy Richárd      Telefon: 06-30/6-189-503      E-mail: info@eloistengyulekezete.hu

© Élő Isten Gyülekezete, 2016.